Team Wałcz Kręgosłup OdNowa
Wałcz zabiegi fizjoterapia

mgr Krzysztof Usarek

TERAPIE, OSTEOPATIA, JOGA, MASAŻE

Pracuje w zawodzie od ponad 10 lat i cały czas intensywnie się rozwijam oraz poszerzając swoje kwalifikacje. Jestem wykwalifikowanym i doświadczonym terapeutą.

Wykształcenie:
posiadam tytuł technika masażysty ukończony w  Wielkopolskiej Szkole Medycznej oraz tytuł magistra ukończony na Wyższej Szkole Terapii i Edukacji na wydziale Fizjoterapii w Poznaniu (5-letnie studia). Jednocześnie doskonale się na Akademii Osteopatii (4,5 letniej szkole medycyny osteopatycznej), na której zgłębiam wiedzę i praktykę z zakresu diagnostyki oraz leczenia. Osteopatia pozwala mi spojrzeć na człowieka holistycznie, dotrzeć do przyczyny powstawania problemu oraz wspomóc w procesach samoregulacji organizmu.

Odbyłem liczne kursy masażu i terapii, dzięki którym zdobyłem specjalistyczne umiejętności i poznałem szeroki wachlarz metod pracy z ciałem. 

Kliknij tutaj – przeczytaj szczegółowe informacje o szkoleniach.

JOGA:
oprócz prowadzenia gabinetu masażu i terapii zajmuję się również jogą.

Jestem certyfikowanym instruktorem. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych i indywidualnych o różnym stopniu zaawansowania. Ukończyłem kurs nauczycielski Ashtanga Yoga Vinyasa 200hr oraz brałem udział w warsztatach jogowych z nauczycielami z całego świata.

Prowadzę zajęcia zarówno z jogi dynamicznej, jak spokojnej. Fascynuję mnie anatomia jogi i jej wpływ na nasze zdrowie. Często wykorzystuję jogę jako formę terapii.

Praca z drugim człowiekiem jest moją pasją.

Prywatnie lubię podróżować i odkrywać różne smaki świata. W wolnych chwilach gram na pianinie i instrumentach etnicznych oraz zgłębiam anatomię.

Joanna Oppermann

Joanna Oppermann

JOGA, MASAŻE, ZAJĘCIA GRUPOWE

Warsztat nauczania jogi zdobyłam podczas kursu Nauczycielskiego Jogi Integralnej  IIYI (International Integral Yoga Institute), gdzie poznałam różne style jogi i nauczyłam się jak praktycznie korzystać z nich w pracy instruktora.

Joga Integralna to sztuka łączenia różnych sposobów pracy z ciałem i umysłem w zależności od potrzeb i uwarunkowań ucznia.

Odbyłam również kurs aerial jogi na hamakach typu Yoga Swing, onkojigi dla osób chorych onkologicznie i osób dla  po chorobie nowotworowej oraz jogi dla dzieci.
Jestem również absolwentką studiów podyplomowych na Akademii  Wychowania Fizycznego w Warszawie z zakresu  relaksacji  i hatha jogi.

Intencją, która towarzyszy mi podczas zajęć to elastyczne, mocne ciało i spokojny, regularny oddech, a co za tym idzie dotleniony organizm. Wszystko po to aby poczuć wewnętrzny spokój i harmonię.

Jestem również pasjonatką kinezjologii i tematu stresu oraz wzajemnego wpływu umysłu na ciało i ciała na umysł.
W 2022 r. ukończyłam kurs: DOTYK DLA ZDROWIA (TOUCH FOR HEALTH™) – stopnie I ,II, III i IV.

Nieustanie rozwijam swój warsztat.