zdrowy kręgosłup

Mity o zdrowym kręgosłupie. Zastanawiasz się co mówi praktyka, nauka, a co eksperci?

W artykule ciekawostka – czy Ty też popełniasz ten błąd? Ból pleców to jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości, z którą pacjenci trafiają do gabinetów fizjoterapii i osteopatii. Wraz z rosnącą popularnością ćwiczeń na zdrowy kręgosłup i szerokim dostępem do informacji, wiele mitów dotyczących dbania o plecy zyskuje na sile. Jednak czy wszystkie zalecenia, które słyszymy, …

Prawidłowy oddech jako wsparcie układu żylnego

Rola prawidłowego oddechu nie ogranicza się jedynie do dostarczania tlenu i usuwania dwutlenku węgla; odpowiednia technika oddychania wpływa również na zdrowie układu żylnego. Jak to możliwe? Zrozumienie mechanizmów zachodzących w naszym ciele podczas oddechu może pomóc nam lepiej zadbać o prawidłowy przepływ krwi oraz zdrowie żył. Rola przepony w krążeniu żylnym Przepona, główny mięsień oddechowy, …

Dlaczego leczymy w miejscach, gdzie nie boli?

Ból w ciele często traktowany jest jako główny sygnał problemu. Wydaje się logiczne, że skoro coś boli, to właśnie tam należy skierować terapię. Jednak osteopatia i fizjoterapia opierają się na bardziej holistycznym spojrzeniu na organizm. Zrozumienie, dlaczego leczymy w miejscach, gdzie nie boli, pozwala odkryć głębsze przyczyny dolegliwości i osiągnąć trwałe rezultaty zdrowotne. Ból jako …

co lubi i co nie lubi twoja wątroba

Poznaj sekrety swojej wątroby. Co jej służy, a co szkodzi?

Wątroba, największy narząd wewnętrzny człowieka, to prawdziwa fabryka naszego organizmu. Odpowiada za setki procesów – od oczyszczania krwi z toksyn, przez produkcję żółci wspomagającej trawienie, aż po magazynowanie witamin i minerałów. Pomimo swojej niezwykłej zdolności do regeneracji, wątroba nie jest niezniszczalna. Nasz styl życia i dieta mają ogromny wpływ na jej kondycję. Zatem, co wątroba …

osteopata Wałcz terapie

Wpływ manipulacji trzewnych na organizm człowieka

Jak mogą pomóc Twojemu zdrowiu? Terapia wisceralna to jedna z częściej stosowanych metod manualnych, która skupia się na poprawie funkcjonowania narządów wewnętrznych poprzez odpowiednie techniki mobilizacji i manipulacji. Chociaż na pierwszy rzut oka brzmi to enigmatycznie, jej efekty są poparte zarówno badaniami naukowymi, jak i doświadczeniami praktyków. Warto więc nieco wyjaśnić, czym jest terapia wisceralna, …

Osteopatia fizjoterapia Wałcz umów wizytę rejestracja

Osteopatia a fizjoterapia – czym się różnią?

Współczesna medycyna oferuje wiele metod leczenia zaburzeń układu ruchu oraz różnorodnych dolegliwości bólowych. Dwie z popularnych dziedzin manualnych, które często są mylone lub utożsamiane ze sobą, to osteopatia i fizjoterapia. Choć obie mają na celu poprawę stanu zdrowia pacjentów poprzez pracę z ciałem, to różnią się podejściem diagnostycznym, technikami terapeutycznymi oraz filozofią leczenia. W poniższym …

Terapie lecznicze
Umów wizytę telefonicznie
+48 574 501 590

Rejestracja wyłącznie telefoniczna +48 574 501 590 W razie możliwościproszę o REJESTRACJĘ wizytydo godziny 15:00(od poniedziałku do piątku) . Jeżeli nie mogę w danym momencie odebrać telefonu – na pewno oddzwonię. W pilnych przypadkach – zostaw mi SMS, co przyspieszy kontakt.     Zadzwoń, zapytajteż o karty prezentowe.Można je opłacić w studio lub dokonać płatności …

terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo–krzyżowa – czym jest i jakie ma wartości terapeutyczne?

   Sylwia cierpiała od trzech dni na bardzo silny, migrenowy ból głowy. Nie pomagały jej środki przeciwbólowe oraz odczuwała silne mdłości, miała nadwrażliwość na światło i dźwięk. Dzięki terapii czaszkowo-krzyżowej, trwającej półtorej godziny, rozluźnieniu podstawy czaszki i kości ciemieniowych– ból ustał.    Robert doznał urazu żuchwy podczas gry w koszykówkę. Nastąpiło zwichnięcie stawu skroniowo–żuchwowego, miał …

diagnostyka neurologiczna

Diagnostyka neurologiczna

Kurs- diagnostyka neurologiczna w fizjoterapii W ubiegły weekend odbyłem kurs z diagnostyki neurologicznej. Na kursie pogłębialiśmy wiedzę w zakresie przeprowadzania szczegółowego badania neurologicznego. W głównej mierze skupiliśmy się na badaniu: czucia, siły mięśniowej, odruchów, koordynacji, objawów dodatkowych, nerwów czaszkowych oraz diagnostyce różnicowej. Był to bardzo profesjonalnie przeprowadzony kurs pod okiem mgr. Rafała Bochyńskiego, dyplomowanego osteopaty. …